Natūralios kosmetikos veikliosios medžiagos

Taukmedžio sviestas (Shea Butter)
Taukmedžio sviestas, dar vadinams Karite sviestu yra kreminės spalvos riebi medžiaga išgaunama iš Karite riešutų medžių, kurie auga vakarų ir centinėje Afrikoje. Taukmedžio sviestas regeneruoja, drėkina ir apsaugo odą. Jame gausu vitaminų A, E, ir F. Sviestas lengvai įsigeria leisdamas odai kvepuoti ir neužkimšdamas porų. Ramina, minkština šiurkščią, sausą, suskilinėjusią odą.

Ritininė Imperata (Imperata Cylindrica)
Šis augalas tai natūralus super drėkiklis. Kilęs iš Australijos dykumos, kur išgyvena tokias sąlygas dėka jame esančio kalio ir DMSP (dimetilsulfopropionatas). Kalis veikia kaip pompa leidžianti vandeniui patekti į ląstelę, DMSP užkerta kelią vandeniui iš ląstelės pasišalinti. Imperata naudojama kosmetikos priemonių formulėse norint suteikti joms ilgalaikio drėkinimo funkciją.
Judrų aliejus (Camelina Oil)
Sėjamosios judros (Camelina sativa) yra vienas seniausių kultūrinių augalų. Jos kildinamos net iš neolitinio amžiaus laikų. Archeologiniai kasinėjimai rodo, kad judros buvo auginamos dar bronzos bei geležies amžiuose, daugiausia Rytų ir Pietų Europoje.
Vasarinių Judrų sėklų aliejus ypač gausus Omega 3 (40%) ir Omega 6 riebiųjų rūgščių (20%). Jis pasižymi priešuždegiminėm, drėkinančiom, atstatančiom odą savybėm.

Vynuogių kauliukų aliejus (Grape Seed Oil)
Šiame aliejuje ypač gausu, net 70%, Omega 6 linolio riebiųjų rūgščių. Jos padeda išsaugoti elastingumą, stipriai drėkina ir atkuria odos barjerinę funkciją. Aliejus turi stiprų antioksidacinį poveikį, pasižymi odą raminančiomis ir regeneruojančimis savybėmis.

Pūslėtasis gūveinis (Centella Asiatica)
Pūslėtasis gūveinis arba Azijinė Centelė naudojama aukščiausios kokybės odos priežiūros priemonių ir kosmetikos gamyboje. Šis augalas auga Madagaskare.
Jis pagerina odos gyjimą ir regeneraciją, pagreitina kolageno gamybą bei pagerina kraujotaką. Taip pat turi puikių antibakterinių, žaizdas gydančių, psoriazę švelninančių savybių.
Laboratoires Asepta įvelka šį augalą į liposomas, kurios jį saugo ir perneša tiesiai į tikslą.
Enoksolonas (Enoxolone)
Enoksolonas, dar žinomas kaip glycyrrhetinic rūgštis 18 β yra Saldymedžio šaknies komponentas, kuris pasižymi stipriomis priešuždegiminėmis ir odą raminančiomis savybėmis.
Dviskiautis Ginkmedis (Ginkgo Biloba)
Tai seniausias medis pasaulyje, kurio amžius, manoma, siekia daugiau nei 300 milijonų metų.
Ginkmedis – vienintelis augalas, išgyvenęs atominę katastrofą Chirosimoje ir nepasikeitęs nuo ledyninio periodo laikų dėl savo atsparumo ligoms, vabzdžiams ir kitiems aplinkos faktoriams. Ginkmedžio lapai turi daugiau kaip 160 naudingų medžiagų, tarp jų ir junginių, nerandamų daugiau niekur gamtoje. Ginkmedžio ekstraktas plečia kraujo indus, pastebimai skatina kraujotaką ir audinių prisotinimą deguonimi, aktyvina medžiagų apykaitą molekuliniu lygiu. Jis saugo ląstelių membranas nuo laisvųjų radikalų, atstato kraujo indų elastingumą ir tvirtumą.
Tai priešuždegiminė medžiaga.

Levandos (Lavander)
Pavadinimas „levanda“ yra kilęs iš lotyniško žodžio lavare, reiškiančio „plauti, skalbti“. Šį pavadinimą gėlė užsitarnavo daugiausia dėl to, kad labai dažnai buvo naudojama atgaivinančioms vonioms, kūnui ir sielai valyti.
Jau senovės graikai žinojo levandą ir jos stiprų kvapą.
Levandos kosmetinis poveikis suteikia gaivumo, atsinaujinimo, regeneracijos ląstelėms. Šalina paraudimą, suerzinimą, pleiskanojimą, uždegimines reakcijas. Tai puikus antidepresantas, kvapas ramina, atpalaiduoja.

Augalinis glicerinas (Glycerine vegetale)
Augalinis glicerinas išgaunamas iš palmių ir kokoso riešutų aliejaus sapronifikacijos būdu. Jis yra puikus odos drėkiklis. Glicerinas minkština ir švelnina odą, padeda iš aplinkos pritraukti drėgmę bei ją išlaikyti.

Medetkų aliejus (Calendula Oil)
Lotynišką medetkos pavadinimą (Calendula) sugalvojo senovės romėnai, kurie pastebėjo, kad ši gėlė pražysta kiekvieno mėnesio pirmą dieną (lot. Kalends). Nenutrūkstantis medetkos žydėjimas jiems simbolizavo džiaugsmą, todėl gėlė buvo auginama soduose, kad skleistų laimę. Senovės egiptiečiai manė, kad medetka padeda atjaunėti, o indai ja puošdavo šventyklų altorius.
Vaistinė žaliava - medetkų žiedai. Juose kaupiasi eterinis aliejus, flavanoidai, karotinoidai, gleivės, polisacharidai, raugai ir kt. Medetkų preparatai veikia priešuždegimiškai, skatina audinių atsinaujinimo procesus, gydo žaizdas, pasižymi raminančiu poveikiu, malšina skausmą. Medetkos žiedai stimuliuoja kolageno sintezę, kuris veiksmingas prieš raukšles.

Paprastasis kaštonas (Horse - Chestnut)
Paprastasis kaštonas (lot. Aesculus hippocastanum) slopina uždegimą, gerina venų tonusą, gydo kojų venų išsiplėtimą. Sumažina kapiliarų sienelių pralaidumą, didina jų elastingumą, gerina kraujo apytaką, mažina edemas. Kartais naudojamas trombozių profilaktikai.
Japonų mokslininkai įrodė, kad jis stabdo raukšlių susidarymą.

Dygioji pelžiedė (Butcher's broom)
Dydioji pelžiedė (lot. Ruscus Aculeatus) ypač gerina kraujotaką. Aktyvūs junginiai esantys joje gerina kraujo pratekėjimą. Be to šie junginiai didina kraujagyslių elastingumą ir stabdo uždegiminius procesus.
ekstraktas padidina mikrocirkuliacija odos paviršiuje pagerinant jos būklę, pasižymi priešuždegiminiu, priešmikrobiniu poveikiuŠio vertingo augalo ekstraktas taip pat gerina limfos pratekėjimą.
Šilko lipidai (Silk Lipesters®)
Tai išskirtinė Asepta Laboratoires sukurta ir patentuota medžiaga, kurią sudaro šilko amino rūgštis, serinas ir riebiosios rūgštys. Lipidai pasižymi atstatomosiomis, drėkinamosiomis, antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, kurios padeda atstatyti odos drėgmės balansą.
Kalninė Arnika (Arnica)
Kalninės arnikos vaistinė medžiaga – žiedai ir šakniastiebiai. Šis augalas labai plačiai buvo vartojamas Europoje liaudies medicinoje. Kalninės arnikos sudėtyje pagrinde randami seksviterpeno laktonai, kurie mažina uždegimą ir skausmą. Šis augalas padeda išvengti mėlynių susidarymo, nes skatina baltuosius kraujo kūnelius išskirstyti sumušimo vietoje atsiradusį kraujo telkinį. Žolė yra naudojama paviršiniams nudegimams, egzemoms, spuogams gydyti. vartojama vietiškai, norint išgydyti pertemptus ar pervargusius raumenis. Vienas bandymas Norvegijoje parodė, kad sportininkai, kurie prieš maratono bėgimą ant odos užsidėdavo arnikos, po varžybų jausdavo mažesnį raumenų skausmą ir įsitempimą.
Acmella Oleracea - Gailutės, aptinkamos Pietų Amerikos džiunglėse, ekstraktas laikomas natūralia alternatyva botoksui. Išoriškai naudojamas ekstraktas mažina raumenų įsitempimą, tokiu būdu sumažindamas įsitempusių veido raumenų sukeltas raukšles. Šis ekstraktas laikomas natūralia raumenis atpalaiduojančia medžiaga, taip pat tradiciškai naudojamas kaip natūralus burnos tepaliukas dantų skausmui malšinti dėl jame esančio analgetiko spilantolio. Manoma, kad spilantolis turi tokį patį poveikį veido raumenims – mažina raukšles atpalaiduodamas odą. Klinikiniai tyrimai rodo, kad 75% tirtų pacientų tučtuojau pajuto daržinės gailutės atpalaiduojamąjį/lyginamąjį poveikį. Augalas laikomas natūralia alternatyva toksiškam botoksui. Tačiau jis nepasižymi kolageno kiekį didinančiom peptidų savybėm.