Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

Kolagenas - kas tai?

Kolagenas - natūraliai, žmogaus organizme, sintetinamas baltymas. Šis baltymas yra vienas iš svarbiausių odos elementų ir sudaro virš 70 % odos masės. Kolagenas pasižymi unikaliomis savybėmis, kurios pagerina odos elastingumą, stangrumą bei atsinaujinimą.

Kolageno formos

Iš viso egzistuoja 28 kolageno formos. Forma I ir forma III yra randamos mūsų odoje, o forma VIII – kraujagyslių sienelėse. Kolageno III formos apstu jaunoje odoje, kurioje aktyviai vyksta kolageninių skaidulų atsinaujinimas. Dėl šios priežasties jaunų žmonių oda atrodo lygi ir spindinti. Deja, laikui bėgant kolageno lygis odoje mažėja ir forma III virsta į žymiai grubesnę kolageno formą I.
Mokslininkai teigia, kad nuo 25 metų kolageno kiekis organizme sumažėja 1,5 %, o pasiekus 30-ties kūnas jau yra netekęs apie 15% savo turėto kolageno. Ši kolageno degradacija lemia odos senėjimą, raukšlių atsiradimą ir odos tamprumo netekimą.

Nors kolageno mažėjimo procesas yra natūralus procesas, tokie faktoriai, kaip rūkymas, perdėtas alkoholio vartojimas ir oro tarša, gali pagreitinti kolageno degradaciją.

Priežastys, kurios lėtina kolageno sintezę:

• Laisvieji radikalai, kurie pažeidžia ląsteles ir odos barjerines funkcijas.
• Pakitęs hormonų lygis ar dietos laikymasis silpnina odos gebėjimą išlaikyti drėgmę.
• Oro sąlygos (šaltis, saulė, vėjas, drėgmės lygis). Saulės spinduliai giliai prasiskverbdami į odos sluoksnius ją sausina ir naikina kolageną. Todėl kiekvieną kartą po saulės vonių būtina naudoti kosmetikos priemones, atstatančias odos drėgmės balansą.
• Žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholio vartojimas, kofeinas). Yra atlikta daugybė tyrimų įrodančių, kad žalingi įpročiai silpnina odos barjerines funkcijas ir greitina raukšlių formavimosi procesą.

Žinoma, galime ir sulėtinti šį procesą, rūpindamiesi savo sveikata ir tinkamai prižiūrėdami odą. Ypatingai efektyvios yra kosmetikos priemonės į kurių sudėtį įeina antioksidantai (pvz, jūrinis kolagenas), nes šie kovoja su laisvaisiais radikalais bei gerina natūralias odos atkuriamąsias galias.

Kolageno struktūra

Kolagenas yra tarpląstelinės medžiagos dalis, turinti labai stiprias tąsumo savybes. Būdamas vienas iš ilgų pluoštinių baltymų, jis palaiko ląstelių išorinę struktūrą ir vidinius audinius. Kolageną sudaro amino (-NH2) ir angliavandenių rūgščių (-COOH) kombinacija. Pagrindiniai kolageno elementai yra vandenilis, deguonis, azotas ir anglis.
Reta kolageno baltymų kompozicija, kuri susideda iš trijų amino rūgščių – glicino, prolino ir hidroksiprolino – lemia kolageno trigubos spiralės išvaizdą.

Jūrinis kolagenas

Jūrinis kolagenas yra išgaunamas iš žuvų žvynų arba dumblių. Kolageno medžiaga, pagaminta iš šių jūrinių organizmų, yra vadinama jūrinio kolageno baltymais. Jūrinio kolageno molekulės yra pakankamai didelės, todėl jos sunkiai patenka į gilesnius dermos sluoksnius. Nepaisant to, kolagenas gali daryti poveikį net būdamas ant paviršinio odos sluoksnio.

Kaip tai veikia?
Jūrinis kolagenas skatina kolageno III formos gamybą ir ląstelių atsinaujinimą. Šio kolageno formos atšviežinimas teigiamai veikia jungiamojo audinio ląstelių (fibrolastų) aktyvumą, kuris yra svarbus odos regeneracijos procese. Stimuliuojant odą su jūriniu kolagenu mes galime padėti odai išsaugoti didesnę drėgmę, atstatyti odos elastingumą ir spindesį. Jūrinis kolagenas taip pat yra stiprus antioksidantas, kuris apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų ir aplinkos užterštumo poveikio.

Siūlome išbandyti Coup d’Eclat jūrinio kolageno ampules. Šių ampulių poveikis yra juntamas jau po 12 dienų, oda tampa stangresnė, mažiau raukšlėta ir atrodo jaunesnė. Unikali jūrinio kolageno, IDEALIFT® ir MATRIXYL synthe’6® peptidų kombinacija skatina ląstelių atstatymą ir užpildo raukšles iš vidaus.

Skaitykite daugiau apie: Peptidai prieš raukšles - MATRIKSILAS
Skaitykite daugiau apie: Hialurono rūgštis – jaunystės šaltinis?
                               |    |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'