Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

Kodėl prakaituoja kojos arba kuo skiriasi dezodorantai ir antiperspirantai

Prakaituoja kojos? Nemalonu nusiauti batus svečiuose? Drėkstančios pėdos gadina visus batus?

Žinoma, mes galime neiti į svečius arba amžinai laikyti kojas šaldytuve, tačiau jei visgi norisi gyventi pilnavertį gyvenimą, geriau rasti būdą, kaip sumažinti prakaitavimą ir panaikinti blogą kojų kvapą.


Kodėl mes prakaituojame?

Prakaitavimas yra natūrali kūno reakcija siekiant atvėsti. Vidutiniškai žmogus turi apie 2,6 mln. prakaito liaukų ir jas įprasta skirstyti į dvi rūšis:

  • mažos prakaito liaukos ekrinas (eccrine) – tai didžioji dalis mūsų kūno prakaito liaukų. Jos yra ant mūsų kaktos, delnų ir pėdų. Šios prakaito liaukos yra aktyvios nuo gimimo ir išskiria prakaitą, kuriame nėra proteinų ir riebiųjų rūgščių.
  • didelės prakaito liaukos apokrinas (apocrine) –  atsakingos už tai, kad prakaituoja pažastys ir kitos uždaros kūno vietos. Šios prakaito liaukos tampa aktyvios bręstant ir išskiria prakaitą, kuriame yra proteinų ir riebiųjų rūgščių.

Pats savaime prakaitas yra bekvapis. Gerai pažįstamas nemalonus kvapas atsiranda dėl bakterijų, esančių ant mūsų odos ir plaukų. Šios bakterijos priverčia išsiskirti proteinus ir riebiąsias rūgštis iš prakaito liaukų, taip sukeldamos nemalonų kūno kvapą.

        Dezodorantai – panaikina
        nemalonų kvapą sukeliančias
        bakterijas ir pakvėpina odą
Labai stiprus prakaitavimas
 
Labai stiprus probleminis prakaitavimas vadinamas hiperhidroze. Tai gali pasireikšti stipriu viso kūno prakaitavimu arba gali būti būdinga tik tam tikroms kūno vietoms – delnams, pažastims ar pėdoms. Manoma, kad hiperhidrozės atsiradimui įtaką gali daryti nervinė įtampa, ne itin tinkami maisto produktai ar gėrimai, nikotinas, kofeinas.

Prakaituojančios pėdos

Vidutiniškai žmogaus pėdos turi virš 250 tūkstančių prakaito liaukų. Tai dažnai lemia, kad pėdos yra linkusios prakaituoti labiau nei kurios kitos kūno vietos. Turbūt kiekvienas esame nemaloniai jautęsi dėl prakaituojančių pėdų ir dėl to atsiradusio nemalonaus kvapo, tačiau kai kuriems iš mūsų prakaituojančios pėdos yra nuolatinė problema, kuri gali būti gėdinga ir nemaloni. Tokį prakaitavimą gali lemti ilgalaikės problemos ar stiprus pėdų nuvarginimas, pavyzdžiui, stovėjimas ant kojų visą dieną. Šiuo atveju yra labai svarbi nuolatinė kasdienė pėdų priežiūra ir higiena, tačiau tik įprastų priemonių nepakanka.

Priemonės nuo pėdų prakaitavimo

Atsižvelgiant į prakaitavimo stiprumą ir individualius poreikius, kovai su nemaloniu kvapu galima naudoti įvairias priemones. Vienos jų reguliuoja išskiriamo prakaito kiekį ir yra labai svarbios turintiems nuolatinių prakaitavimo problemų, kitos padeda apsisaugoti nuo nemalonaus kvapo esant įprastam prakaitavimui.

           Antiperspirantai – reguliuoja
        išskiriamo prakaito kiekį ir taip
        apsaugo nuo stipraus
        prakaitavimo ir nemalonaus kvapo
  • Dezodorantai – panaikina nemalonų kvapą sukeliančias bakterijas ir pakvėpina odą.
  • Antiperspirantai – reguliuoja išskiriamo prakaito kiekį ir taip apsaugo nuo stipraus prakaitavimo ir nemalonaus kvapo.
  • Dezodorantai-antiperspirantai – reguliuoja išskiriamo prakaito kiekį, pakvėpina odą ir panaikina bakterijas, užtikrindamas apsaugą nuo nemalonaus kvapo.


Pagrindiniai dezodorantų ir antiperspirantų skirtumai - dezodorantai dezodoruoja odą ir suteikia malonų kvapą, o atiperspirantai reguliuoja išskiriamo prakaito kiekį ir paprastai yra bekvapiai. Abiejų priemonių poveikiu pasižymi dezodorantai-antiperspirantai.
                                               

 

                               |    |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'