Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

Šildantys ir vėsinantys tepalai sportuojantiems - kada kokį rinktis?

Egzistuoja itin didelė įvairovė produktų, kurie gali padėti, gydant sporto traumas. Todėl paprastam pirkėjui tinkamo produkto paieška gali tapti tikru iššūkiu. Kuomet vieni produktai šildo, o kiti šaldo, kaip žinoti kurį kada naudoti? Tam, kad nesuklystumėte rinkdamiesi teisingą priemonę pateikiame Jums esminius skirtumus tarp šaldančių ir šildančių gelių.

Kaip veikia vėsinantys geliai?

Natūrali organizmo reakcija susižeidus yra uždegimas. Nors uždegimas yra teigiama ir sveika organizmo reakcija, negydoma gali paūmėti ir sukelti rimtų problemų. Šaltis gelbsti sumažindamas tinimą ir kovojant su raumenų spazmais. Šaldantys produktai veikia lokaliai, sutraukdami kraujagysles ir apribodami kraujo patekimą į pažeistas kūno vietas. Šaltis uždegimo nepašalina, tačiau apsaugo nuo pablogėjimo.
Toks šaldantis ingredientas, kaip mentolis suaktyvina odoje esančius nervinių galūnių receptorius (TRPM8). Šie receptoriai yra atsakingi už signalų siuntimą smegenims dėl šalčio pojūčio. Tuo pat metu, kai smegenys gauna signalą apie šaltį, yra stabdomas kitų nervų perduodamas skausmo signalas. Todėl šaldantys kremai su mentoliu yra ypač efektyvi priemonė, malšinanti skausmą. 

Kada yra patartina naudoti šaldančius gelius?

Šaldančius produktus yra patartina naudoti ką tik susižeidus, 2-3 dienas. Taip pat gydant ūminius uždegimus ir lėtinius skausmus.Kada (ne)naudoti šildančius produktus?


Šildančių gelių reikėtų vengti, kuomet uždegimas yra šviežias. Šiluma suaktyvina kraujo cirkuliaciją ir gali sukelti uždegimo paūmėjimą.
Šildančius produktus yra patartina naudoti praėjus uždegiminiams procesams ir norint paskatinti audinių gijimą. Kovai su mėšlungiu gali padėti šildančių gelių, masažo bei tempimo pratimų kombinacija.
Kaip tiksliai šiluma veikia, gydant raumenų skausmus nėra žinoma, tačiau yra manoma, kad šildantys geliai nuramina nervus, sukeliančius raumenų spazmus ir skatina endorfinų gamybą (chemikalas, kuris blokuoja skausmo signalus).
Šildantys geliai taip pat gerina raiščių lankstumą ir yra puikiai tinkami naudoti, kaip apšilimo priemonė, pradedant sportuoti.
Kamparas, esantis šildančių produktų sudėtyje, veikia kaip anestetikas ir priešbakterinė priemonė. Kapsaicinas, išgaunamas iš čili pipirų, malšina skausmą ir turi priešuždegiminių savybių, padedančių, sergant artritu ar reumatu.


Mūsų parduotuvėje rekomenduojame įsigyti:

Šildomąjį gelį sportuojantiems Akileine START lokalizuotam poveikiui
Šildomąjį aliejų sportuojantiems Akileine START apsaugai nuo šalčio ar drėgmės platesnio spektro masažiniams įtrinimams.

Natūralumo šalininkams rekomenduojame įsigyti:
Šaldomąjį gelį raumenims, sąnariams, nugarai Mentholka
Natūralų šildomąjį gelį Thermolka
 
                              |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'